Zihin nereye odaklanırsa

onu büyütür.

Olumluya odaklanmak bir erdemdir.

Ve bu erdem daha güzel bir yasam,

daha güzel bir ülke ve

daha güzel bir dünya için  

en büyük ihtiyaçtır.

Bozkurt Cendey 

MBA, PCC, ACPC 

  • Instagram
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • SoundCloud Social Icon

40 yılı bulan kurumsal çalışma ve yöneticilik hayatının kazandırmış olduğu bilgi, beceri ve değerlerden oluşan yapıyı, yıllardır süregelen müzik çalışmalarının sağladığı yaratıcılık ve geniş sanatsal vizyonla besleyen Bozkurt Cendey, sahip olduğu bu altyapıyla  koçluk mesleğinde kişilerin değişim ve gelişim isteklerine destek olurken farklılık sağlıyor. Yaptığı koçluk çalışmalarıyla insanın süregelen gelişim ve değişim arzusunu olumlu yönde destekleyen  zorlayıcı çalışmalar. Hızla akan zaman ve değişen dünyanın, hayatın her alanına farklılık getirdiğine inanan Cendey. bu farklılığa hazır olmak ve hatta  ötesini hayal edebilmek yönündeki azmiyle, koçluğunda daha kaliteli, daha derin ve daha yenilikçi olarak, birlikte çalıştığı kişi, takım ve kurumların arzu ettikleri sonuçlara ulaşmalarına ve en fazla verimi almalarına imkan tanıyor.

Oluşturduğu yapıda, koçluk metotlarıyla birlikte yıllardır içinde bulunduğu yaratıcı müzik çalışmaları ve  kurumsal deneyimlerini kullanmak, katılımcıya nerdeyse 360 derecelik bir görüş açısı kazandırıyor.  Kişilerin bireysel ve kurumların da finansal ve insan kaynakları gelişimi açısından olumlu sonuçlar ve geri dönüşler elde etmeleri ve en fazla faydayı sağlamaları kaçınılmaz oluyor.

 

Yönetici koçluğu ve takım koçluğu çalışmalarının yanı sıra, yaptığı eğitim, atölye çalışmaları ve konuşmalarla da kurumların geleceğe hazır ve bireysel gelişimlerine önem veren kadrolara sahip olmalarına destek oluyor.  İş hayatında görev aldığı her alanda her zaman  takım ruhu, yaratıcılık, girişimcilik ve yenilik değerleriyle çalışmış olan Bozkurt Cendey,  bireylerin ve kurumların gelişimine aracı olarak, liderlik özelliklerini geliştirmek,  ve daima  olumlu gelişmeler yaratmak için çalışıyor.. 

Özgeçmiş:

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'sinden mezun oldu. Koç Üniversitesi'nde İşletme  Yüksek Lisansı,  Kent Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisanslarını tamamladı. Kurumsal iş hayatında 40 yıla uzanan çalışma ve yöneticilik deneyimiyle, turizm ve etkinlik alanında,  yurt içinde ve yurt dışında satış, pazarlama, planlama ve operasyon gibi pek çok fonksiyonel hizmetler verdi. Koç Grubuna ait Setur firmasında ve çeşitli birimlerinde  20 yıla yakın süreyle yöneticilik yaptıktan sonra, kurucu ortağı olduğu  Jules Verne  Event Management ile  Etkinlik Yönetimi konusunda 7 yıl süre ile yaratıcı ve sektörü ileri taşıyan çalışmalar yaptı.  2003-2006 yılları arasında eğitim sektöründe hizmet verdi. Bozkurt Cendey, kurumsal çalışma hayatının  son on yılını OYAK (Ordu Yardımlaşma Kurumu) şirketler grubunda üst düzey yönetici olarak tamamladı. Kurumsal çalışma hayatı boyunca  satış, pazarlama, yönetim, etkinlik, organizasyon, iletişim ve  eğitim gibi alanlarda deneyim kazanarak, birlikte çalıştığı iş arkadaşlarıyla her zaman yüksek performanslı çalışmalar yapılmasına ve başarılı hedefler yakalanmasına özen gösterdi.  

Aynı zamanda bir müzik aşığı olan Cendey,  Ney enstrümanına olan ilgisiyle birlikte Tasavvuf ve Türk Müziği çalışmaları yaptı. Yaratıcı , meraklı ve araştırmacı yönü  müzik çalışmalarını genişleterek, müziğin diğer alanlarına da yönelmesine sebep oldu. Boston'daki Müzik Okulu Berklee College of Music'in uzaktan eğitim uygulamasıyla orkestrasyon, film/tv müziği yapımcılığı ve kayıt teknikleri programlarını tamamladı. Birmingham DJ Academy'de  elektronik müzik yapımı üzerine eğitimi aldı. Halen film müzikleri  ve orkestrasyon çalışmalarını keyifle sürdürmektedir.

Dünyanın ileri gelen Koçluk okullarından ADLER'in  "İleri seviye Profesyonel Koçluk" eğitimini tamamlayarak  ACPC ünvanını aldı. Ayrıca  ORSC "Organizasyon ve İlişki Koçluğu" eğitimi, ERICKSON Coaching International "Yüksek Performanslı Takım Koçluğu" ve ERICKSON NLP MASTER PRACTITIONER eğitimlerini tamamladı. Koçluk çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Transaksiyonel Analiz ve işe alımdan ekip oluşturmaya, liderlik gelişiminden yönetici koçluğuna kadar kullanılan  güçlü değerlendirme sistemi BIRKMAN assesment eğitimlerini de alan Bozkurt Cendey, liderlik koçluğu, takım koçluğu, kurumsal eğitimler ve ilham veren konuşmalarıyla çalışmalarına devam etmektedir.